06.06.2020
Şanlıurfa / 27°C

14 Kasım 2016 - 10:28
İz Bırakan Sanatçılara Ödül
Her yıl Kanal Urfa tarafından geleneksel olarak yapılan İz Bırakanlar ödül töreni Mozaik City Konferans Salonu’nda yapıldı. Ödül törenine davetli olan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla gecede; Mahmut Tuncer, Güler Işık, İbrahim Tatlıses, Nuri Sesigüzel, Zekeriya Ünlü ve Urfalı Babey olarak bilinen Yılmaz Kayral’a ödüllerini takdim etti.
İz Bırakan Sanatçılara Ödül

Kanal Urfa’nın geleneksel hale getirdiği ve bu yıl dördüncüsünü düzenlendiği İz Bırakanlar adlı ödül töreni Mozaik City Konferans Salonu’nda yapıldı. Geceye Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’nın yanı sıra Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Kemalettin Yılmaztkin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, sanatçılar ile kamu kurUm ve kuruluşlarının amirleri katıldı. Ahmet Köse’nin sunumunu yaptığı İz Bırakanlar ödül töreni Hafız Ziya’nın Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından salonda bulunanlara Grup Dergâh tarafından ilahi ziyafeti verildi.

15 Temmuz Şehitleri Unutulmadı

Ödül geçesinde 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimden hayatını kaybeden şehitlerde unutulmadı. 15 Temmuz darbe girişimini anlatan kısa film salonda bulunanlara izlettirildi. Kısa filmin ardından 15 Temmuz’da darbede hayatını kaybeden Urfalı vatandaşların yakınlarına plaket verildi. Plaketlerin verilmesinden sonra salonda büyük bir alkış tufanı koparken, içerde bulunanlar uzun süre “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı attı. Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarını ayakta alkışladı.

Sanatçılara Ödüllerini Başkan Atilla Verdi

Gecede bürokratlara verilen ödüllerin yanı sıra Şanlıurfalı olup yıllardır değişik tarzlarda müzik hayatlarına devem eden sanatçılara da ödül verildi. Sanatçılara ödül vermesi için kürsüye Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla davet edildi. Belediye Başkanı Menderes Atilla sırasıyla gecede bulunan Güler Işık ve Mahmut Tuncer’e ödüllerini verdi. İbrahim Tatlıses ve Nuri Sesigüzel’in ödülleri ise vekaleten Mahmut Tuncer’e verilirken, Zekeriya Ünlü’nün ödülü ise kendisi yerine geceye katılan yakınına verildi. Öte yandan Urfalı Babey olarak bilinen ve müzik dünyasında adından sıkça söz ettiren, hayatını kaybeden Yılmaz Kayra’ınl ödülü Başkan Menderes Atilla tarafından yakınana verildi.

Tuncer İle Atilla Arasında Neşe Dolu Anlar

Sanatçılara ödüllerini veren Ceylanpınar Belediye Başkanı ile Şanlıurfalı sanatçı Mahmut Tuncer arasında neşe dolu anlar yaşandı. İbrahim Tatlıses’n ödülü salonda olmadığı için Mahmut Tuncer’e verildi. Yine geceye katılamayan Nuri Sesigüzel’in ödülü de Mahmut Tuncer’e verildiği sırada salonda kahkaha dolu anlar yaşandı. Mahmut Tuncer  iki ödülü de sahiplerine vereceğini ancak bunun için Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’dan yol parası istedi. Başkan Atilla’dan yol parasını alan Mahmut Tuncer ile Atilla arasında komik ve samimi diyaloglar yaşandı. Menderes Atilla hakkında konuşan Mahmut Tuncer, “Beni hep arıyorlardı Şanlıurfa’dan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla televizyona çıktı diyorlardı. Bugün kendisi ile tanışma şerefi buldum” dedi. Başkan Atilla ise Tuncer’e teşekkürlerini iletti.

Başkan Atilla’dan Engelli Vatandaşlara Özel İlgi

Ödül gecesinin sona ermesinden sonra vatandaşlar Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla ile fotoğraf çekip tanışmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Başkanla görüşen ve tanışan vatandaşların mutluluğu gözlerden kaçmadı. Başkan Atilla tam salondan çıkmak üzereyken engelli vatandaşlar etrafını sardı. Başkanla fotoğraf çekip, özçekim yapan engelli vatandaşlar sorunlarını iletti. Başkan Atilla ise her sorunlarında kendisine ulaşmalarını ve yanında olacaklarını ifade etti.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 8 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : ZAFER ÇAKIN KANAL URFA FINDIKKURDU

 
MSK URFA MEMELKTİR ŞANLIURFA GÖKCEM DOWN KONYA
Bu yorum : 8 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : ZAFER ÇAKIN KANAL URFA FINDIKKURDU

 
MSK URFA MEMELKTİR ŞANLIURFA GÖKCEM DOWN KONYA